Współpraca międzyizbowa

Mój projekt ustawodawczy wylądował w tzw. "sejmowej zamrażarce". Marszałek Witek nie jest skora udzielić pomocy przedsiębiorcom w tak trudnym dla nich czasie. Na szczęście z pomocą przychodzi izba wyższa!

Konstytucja gwarantuje prawo do wypoczynku wszystkim. Niestety, ustawy nie nadążają w tym zakresie i nie uczyniły zadość oczekiwaniom samozatrudnionym. Idący na urlop samozatrudnieni nie zarabiają w jego trakcie żadnych pieniędzy, ale muszą utrzymywać swoje miejsce pracy, no i płacić normalnie składki do ZUS. Wypoczynek, jeśli się na niego zdecydują, kosztuje ich zatem podwójnie. Czas to zmienić – w sukurs mojemu projektowi ustawy wepchniętemu przez panią marszałek do sejmowej zamrażarki przychodzi Senat. Dzięki senatorowi Krzysztofowi Kwiatkowskiemu już w październiku jest szansa na nadanie biegu kolejnej ustawie broniącej praw przedsiębiorców.

Więcej o moim projekcie ustawodawczym tutaj : https://krzysztofpiatkowski.pl/index.php/aktualnosci/212-na-pomoc-przedsiebiorcom

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...