Afera weterynaryjna

Dobra Zmiana dotarła również do służb weterynaryjnych w Polsce...

Wojewódzka Inspektor Weterynarii w Łodzi poleciła zwolnić swojemu powiatowemu odpowiednikowi 18 spośród 24 lekarzy weterynarii pracujących w sieradzkich zakładach "Plukon" tylko dlatego, że ośmielili się założyć Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii i domagali się godnych warunków pracy.

A kiedy ten odmówił zwolniła go, a potem kolejnego, aż ta niczym nie uzasadniona „wymiana” 75% wyznaczonych urzędowych lekarzy weterynarii doszła do skutku. Ale to nie jest prywatny „pisowski ”folwark.

Takie działanie stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, tym bardziej w świetle utrzymującego się zagrożenia wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków, która w ostatnim czasie zbiera swoje nowe żniwo wśród kotów, a powtarzające się doniesienia wskazują na możliwość zakażenia wirusem H5N1 poprzez właśnie mięso drobiowe.

Dzisiejsza konferencja prasowa, moja dzisiejsza kontrola poselska i interpelacje, a także wcześniejsza kontrola poselska Posła Cezary Tomczyk są efektem kuriozalnej i bardzo niepokojącej sytuacji, jaka ma miejsce od ponad dwóch miesięcy na terenie powiatu sieradzkiego.

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...