Konferencja prasowa o pozwie

Dziś, podczas konferencji prasowej, w obecności Adwokata Krzysztofa Dudka poinformowałem media o pozwie, który złożyłem przeciwko POLSKA PRESS Sp. z o.o., które odmówiło mi publikacji zaproszenia na organizowany przez Donalda Tuska - Wielki Marsz 4 czerwca.

Pozwani powołali się na niezgodność materiału z linią programową „Dziennika Łódzkiego” i „Ekspresu Ilustrowanego” i tym samym złamali art. 54 Konstytucji RP, art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz art. 36 Prawa Prasowego. Nie zgadzam się na jawne ograniczanie prawa dostępu do informacji.
Nie zgadzam się na cenzurowanie przez administrację rządową i funkcjonariuszy prasowych PiS -treści zamieszczanych w mediach. Nie zgadzam się na łamanie fundamentalnych zasad demokratycznego państwa. Wniosłem o powołanie na świadków m.in. Daniela Obajtka oraz Roberta Glinkowskiego – prezesa łódzkiego oddziału Polska Press.

Całą kwotę zadośćuczynienia przekażę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych.

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...