Kończy się IX kadencja Sejmu RP. Czas na podsumowanie

Epidemia, antydemokratyczne poczynania ekipy rządzącej, ogromny deficyt budżetowy, zakusy na autonomię samorządów, napięcia z partnerami zagranicznymi i Unią Europejską, kolejne wybuchające afery i protesty społeczne – wszystko to sprawiło, że nie był to łatwy czas dla Polaków i Polski.

Czytaj więcej...

Afera weterynaryjna

Dobra Zmiana dotarła również do służb weterynaryjnych w Polsce...

Czytaj więcej...

Konferencja prasowa o pozwie

Dziś, podczas konferencji prasowej, w obecności Adwokata Krzysztofa Dudka poinformowałem media o pozwie, który złożyłem przeciwko POLSKA PRESS Sp. z o.o., które odmówiło mi publikacji zaproszenia na organizowany przez Donalda Tuska - Wielki Marsz 4 czerwca.

Czytaj więcej...

Rozmowy z Łodzianami

W ostatnim czasie spędziliśmy wiele godzin na rozmowach z łodzianami: na Rynku Bałuckim, Górniaku, Dąbrowie, Giełdzie Samochodowej, w pobliżu Manufaktury i CH Retkinia, obok „Stajni Jednorożców” i Galerii Łódzkiej, no i oczywiście na ulicy Piotrkowskiej. Wszędzie tam, razem z moimi asystentami rozdawaliśmy kolejne wydanie „Posłańca Łódzkiego”...

Czytaj więcej...

Zobaczymy się w sądzie!

Płatne ogłoszenie będące zaproszeniem do udziału w pokojowym, legalnym i wciąż jeszcze zgodnym z polskim prawem Marszu z okazji 4 czerwca - nie może być opublikowane w „orlenowskim” Dzienniku Łódzkim i Expresie Ilustrowanym, ponieważ jest ich zdaniem „ubarwione politycznie”. Projekt przygotowany przez grafików DŁ i EI tuż po podpisaniu przeze mnie przesłanego przez nich zamówienia został odrzucony.

Panie i Panowie z Redakcji DŁ i EI - zgodnie z art. 36 ust. 1,2 i 4 Prawa prasowego nie możecie odmówić mi publikacji tego ogłoszenia i ostrzegam, jeśli nie ukaże się ono w piątkowych wydaniach na umówionej stronie – spotkamy się w sądzie! 

Chodźcie z nami, panie i panowie!

Ludzie mówią: połączcie, się. Ludzie mówią: idźcie razem. Ludzie mówią: jedna lista. Mówią też, że politycy opozycji nie chcą tego zrobić. Tymczasem chcą! Politycy Koalicji Obywatelskiej chcą z całą pewnością.

Czytaj więcej...

Wizyta członków Komisji Kultury z Koalicji Obywatelskiej

Wczoraj miałem zaszczyt pokazać moim koleżankom i kolegom - parlamentarzystom - wyjątkowe miejsca, czyli Bibliotekę MEMO oraz TUVIM. Kto jeszcze w nich nie był, koniecznie musi nadrobić zaległości. Serdecznie dziękuję pani dyrektor Halinie Bernat oraz pracownikom Miejskiej Biblioteki w Łodzi za zapoznanie nas z dotychczasowym dorobkiem instytucji, a także liczne inspirujące rozmowy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z młodzieżą

Po spotkaniu z uczniami 26 LO jestem naprawdę pełen optymizmu. Nasza łódzka młodzież z sukcesami organizuje już 27 edycję festiwalu FETA wypełnionego niezwykłą energią utalentowanych, młodych ludzi. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego festiwalu, niech się spieszy, bo już jutro finał!

Czytaj więcej...

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...