Kontrola w Urzędzie Marszałkowskim

Astronomicznie wysoka opłata środowiskowa winduje opłaty za śmieci. Razem z posłem Tomaszem Trelą jako byli wiceprezydenci sprawdzamy, na co Urząd Marszałkowski w Łodzi wydaje te pieniądze. O rezultatach będę informował.

Czytaj więcej...

Brak uznania dla moich łódzkich propozycji budżetowych

Komisja Finansów 27.11.2020 r. Posłowie PiS nie widzą potrzeby umieszczania łódzkich inwestycji w budżecie na rok 2021. Niestety.

Czytaj więcej...

Księga czarna a światła optymizmu brak

Mija 5 lat rządów PiS . To była owocna pięciolatka: 40 nowych podatków i opłat dla obywateli, największy dług publiczny w dziejach Polski (półtotora biliona zł).

Czytaj więcej...

W imię wyboru

W całej Polsce protesty. Na ulice wyszły kobiety, młodzież i przedsiębiorcy. PiSowska władza reaguje coraz brutalniej. Bo „kiedy strach jest blady, trzeba mu krwi”.

Czytaj więcej...

Rocznica objęcia mandatu

Mija dokładnie rok, odkąd powierzyliście mi Państwo mandat poselski. Dziękuję za zaufanie.

Czytaj więcej...

Kolejna afera koronawirusowa

Kolejna grupa bogaci się na nieszczęściu obywateli. Budowa osiedla domów jednorodzinnych w Kampinoskim Parku Narodowym w ramach walki z epidemią czy projekt rozbiórki zabytkowego drewniaka w Łodzi to tylko wierzchołek góry lodowej.

Czytaj więcej...

Forum Ekonomiczne 2020

A w Karpaczu mówimy o Łodzi! Panel Akcja rewitalizacja na Forum Ekonomicznym 2020.

Czytaj więcej...

Współpraca międzyizbowa

Mój projekt ustawodawczy wylądował w tzw. "sejmowej zamrażarce". Marszałek Witek nie jest skora udzielić pomocy przedsiębiorcom w tak trudnym dla nich czasie. Na szczęście z pomocą przychodzi izba wyższa!

Czytaj więcej...

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...