Chodźcie z nami, panie i panowie!

Ludzie mówią: połączcie, się. Ludzie mówią: idźcie razem. Ludzie mówią: jedna lista. Mówią też, że politycy opozycji nie chcą tego zrobić. Tymczasem chcą! Politycy Koalicji Obywatelskiej chcą z całą pewnością.

I nakłaniają nieustająco koleżanki i kolegów z partii demokratycznych, którzy mają w generaliach podobny system wartości, by zechcieli stworzyć z nami wspólny front w drodze do zwycięstwa nad PiS. Na ten temat wypowiadali się już ludzie kultury, publicyści, nauczyciele, przedsiębiorcy. I, oczywiście – politycy. Już dwa lata temu Dariusz Joński przekonywał: „Jesteśmy gotowi bardzo szeroko współpracować ze wszystkimi, od „dobrego prawa” do lewa. Połączmy siły i pogońmy to towarzystwo! To jest klucz do wygranych wyborów: zjednoczona, konsekwentna, mądra opozycja, która rozliczy to towarzystwo.” W tym samym dniu Tomasz Trela, poseł lewicy, mówił: „Zjednoczeni, wszyscy – PSL, Platforma, Nowoczesna, Lewica, Polska 2050. Cała demokratyczna opozycja! Jak będzie trzeba, pójdziemy razem! Jak będzie trzeba, będziemy zjednoczeni, jak będzie trzeba, wygramy z Kaczyńskim!” Dariusz Klimczak z PSL przywołał dobre przykłady na działanie w zjednoczeniu: „Do dobrych przykładów jedności dodam moją rodzinną Rawę Mazowiecką. Tam do Rady Powiatu i do Rady Miasta poszliśmy na jednej liście. I to zdało egzamin. Mamy większość”. Te cytaty pochodzą z protestu ws. Lex TVN, który dwa lata temu odbył się na Piotrkowskiej, pod siedzibą PiS. Koledzy, sens ówczesnych deklaracji nie straciły na aktualności. Wówczas zebraliśmy się wszyscy, wszyscy mówiliśmy jednym głosem! I pamiętacie? Wygraliśmy batalię o wolne media!!! Podzielona, obrażona opozycja z fochem jest słabsza od opozycji pewnej siebie, zgodnej, idącej wspólnie po zwycięstwo. Razem idźmy do wyborów, razem w nich zwyciężmy, razem rozliczmy winnych. Przywróćmy Konstytucji należne jej miejsce i wagę, odbudujmy Trybunał, pozwólmy ludziom godnie żyć, zarabiać, realizować marzenia. Wspólnie naprawmy wszystko to, co zepsuto w kraju, w społeczeństwie, w polityce, w edukacji, sztuce, nauce… mamy bardzo wiele do zrobienia. Wspólnie!

 

Źródło: www.poslanieclodzki.pl

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...