Pomoc dla przedsiębiorców

Kolejny projekt ustawodawczy - ulga dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Proponuję raz w roku dwutygodniowe zwolnienie ze składek ZUS dla osób prowadzących jednoosobową działalność, tak by one także mogły pozwolić sobie na luksus urlopu, do którego prawo powinni mieć wszyscy pracujący. Projekt ustawy trafił już do laski marszałkowskiej.

Projekt dotyczy osób, które prowadzą działalność gospodarczą przez co najmniej pół roku. W okresie tych dwóch tygodni urlopu przedsiębiorca mógłby o połowę obniżyć składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne.

Łódzkie Wiadomości Dnia o mojej inicjatywie:

https://lodz.tvp.pl/48024844/krzysztof-piatkowski-chce-by-wlasciciele-jednoosobowych-firm-mieli-prawo-do-urlopu?fbclid=IwAR0WGh1X9zSXWO_cwZ8vVTwbFWRQOez4YzpB4QOhRnU0cvffYoyAfq9-wpc

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...