Inicjatywa Dnia Konstytucji RP

Złożyłem projekt ustawy, która ustanawia dzień 2 kwietnia nowym świętem państwowym.

Marzy mi się Dzień Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - nie dzień wolny od pracy, ale święto państwowe, które służyłoby promowaniu wiedzy o ustawie zasadniczej, prawach i wolnościach obywatelskich oraz zasadach praworządności jako fundamentach demokratycznego państwa prawa, jakim mieni się Polska. Przygotowałem nawet projekt takiej ustawy, ale niektórzy mówią mi, że ogłaszanie Dnia Konstytucji w obecnej sytuacji byłoby jak wprowadzanie Dnia Życia w rzeźni.

A może właśnie teraz, właśnie tym bardziej powinniśmy wszystkimi metodami uświadamiać wagę oraz nienaruszalność konstytucji. I to, że trzeba ją traktować jak papierek lakmusowy poczynań władzy, a nie jak papier pakowy, gdy trzeba coś ładnie opakować i toaletowy w pozostałych wypadkach.

Ciekaw jestem Państwa opinii... 

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...