Powiedzmy NIE fajerwerkom!!!

Podpisz apel w sprawie przyspieszenia rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego!

Poniżej zamieszczamy treść apelu do marszałek Sejmu oraz przewodniczących Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie przyspieszenia prac nad ustawą wprowadzającą ograniczenia w ich używaniu. 

Po skopiowaniu apelu prosimy wkleić go w treści maila i wysłać pocztą elektroniczną na adresy: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do:

Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu RP
Wiesław Szczepański, Przewodniczący Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji
Robert Telus, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Apel w sprawie przyspieszenia rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (druk nr 1690)

Szanowna Pani Marszałek, Szanowni Panowie Przewodniczący sprzeciwiam się niekontrolowanemu używaniu w celach rozrywkowych przez konsumentów fajerwerków, w tym przede wszystkim petard, rakiet, rzymskich ogni i wyrzutni rurowych. Dopuszczone do masowego i niekontrolowanego użytku powodują zwłaszcza w okresie Sylwestra i karnawału zanieczyszczenie środowiska, urazy i szkody materialne, wywołują hałas, godzący w dobrostan określonych grup społecznych, a także zwierząt domowych i wolno żyjących, nierzadko przyczyniają się do ich śmierci.

W związku z tym zwracam się z apelem o pilne rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (druk nr 1690) dotyczącego wprowadzenia ograniczeń w zakresie używania wyrobów pirotechnicznych widowiskowych klasy F2 oraz klasy F3 (fajerwerki). Projekt został złożony do laski marszałkowskiej na początku lipca 2021 roku i od roku czeka na I czytanie w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Osoby autystyczne, z zespołem stresu pourazowego oraz zwierzęta nie mogą czekać dłużej.

Z poważaniem

 

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...