W imię wyboru

W całej Polsce protesty. Na ulice wyszły kobiety, młodzież i przedsiębiorcy. PiSowska władza reaguje coraz brutalniej. Bo „kiedy strach jest blady, trzeba mu krwi”.

Więc tak: w ubiegłym roku dokonano w Polsce 1100 aborcji. Przez niespełna 8 miesięcy tego roku 4 200 osób zmarło na covid. Dzięki TK PiS ma zatem wreszcie jakiś sukces w ochronie życia chorych obywateli. Wprawdzie tylko tych nienarodzonych, ale żeby chronić życie i zdrowie tych już narodzonych trzeba czegoś więcej niż spolegliwy trybunał. Na przykład trudu, wiedzy, dobrze wyposażonych szpitali. I 2 mld zł na onkologię zamiast telewizję. PiS twierdzi, że opowiedział się za życiem. Za życiem, które zresztą kilka lat temu wycenił - na 4 tys. zł jednorazowego dodatku dla kobiety, która zdecyduje się donosić ciążę kwalifikującą się do usunięcia z powodu nieodwracalnych wad płodu. Ja twierdzę, że opowiedział się za cierpieniem. Cierpieniem matek i ich śmiertelnie chorych dzieci. I że to cierpienie nie ma ceny.

Kilka godzin później potraktował młode kobiety gazem i armatkami wodnymi. W ramach walki o życie i godność, oczywiście. I spokojny sen Jarosława Kaczyńskiego.

Przykra rzeczywistość.

UWAGA!

Osoby zatrzymane lub inaczej poszkodowane przez interwencje służb w wyniku udziału w protestach na terenie Łodzi i/lub Piotrkowa Trybunalskiego uzyskają bezpłatną pomoc prawną 24h/7 przez kontakt z moim biurem poselskim (nr tel.: 796 023 035) lub bezpośrednio z kancelarią prawną OmniaLegal (Łodź, ul. Piotrkowska 65), gdzie do Waszej dyspozycji są doświadczeni adwokaci specjalizujący się w prawie karnym i cywilnym: adw. Jarosław Szczepaniak - nr tel. 602124337, adw. Wojciech Górski - nr tel. 602862902, adw. Łukasz Wiwat - nr tel. 508320122.
Wszystkie biura poselskie PO w kraju i regionie są do Waszej dyspozycji w ramach akcji skoordynowanej pomocy prawnej dla osób poszkodowanych podczas interwencji służb na protestach. Pełną listę kontaktów znajdziecie na www.platforma.org.

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...