Rocznica objęcia mandatu

Mija dokładnie rok, odkąd powierzyliście mi Państwo mandat poselski. Dziękuję za zaufanie.

190 interpelacji w sprawach krajowych i łódzkich, kilkadziesiąt interwencji poselskich w obronie lub na prośbę łodzian, jedna uchwała i 7 autorskich projektów ustaw, w tym 3 opracowane z myślą o ludziach kultury i 2 o przedsiębiorcach, m.in. nowelizacja Prawa o przedsiębiorcach dająca samozatrudnionym prawo do urlopu (także od ZUS-u) oraz nowelizacja Kodeksu Pracy pod kątem wliczania okresu prowadzenia działalności gospodarczej do stażu pracowniczego. I bardzo ważny projekt ustawy otwierający nowe pole finansowego wsparcia podmiotów prowadzących działalność kulturalną, o którym szerzej już wkrótce.

Gazeta Wyborcza stworzyła własny ranking podsumowujący pracę łódzkich parlamentarzystów przez ostatni rok. Udało mi się zdobyć podium, a konkretnie trzecie miejsce! 

Artykuł GW pod linkiem: https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,44788,26381661,oceny-poslow-po-roku-od-wyborow-parlamentarnych.html?fbclid=IwAR35GIZgbb52wQWi4upWskpxkOMf7D5gFhFnGnVAnGp4v1X6oxM38n0zIVc 

 

 

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...