Kolejna afera koronawirusowa

Kolejna grupa bogaci się na nieszczęściu obywateli. Budowa osiedla domów jednorodzinnych w Kampinoskim Parku Narodowym w ramach walki z epidemią czy projekt rozbiórki zabytkowego drewniaka w Łodzi to tylko wierzchołek góry lodowej.

180 dni obowiązywania prawa wyłączającego stosowanie przepisów budowlanych, o ochronie zabytków oraz o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przy budowie, przebudowie i rozbiórkach podejmowanych w ramach „przeciwdziałania Covid” to pół roku hulaj dusza na rynku nieruchomości i eldorado dla cwaniaków i kombinatorów. Ile obiektów zabytkowych skazano na zniszczenie w tym okresie? Ile budynków mieszkalnych i użytkowych zostanie postawionych z obejściem planów zagospodarowania przestrzennego na tej podstawie? Kto na tym zyskał? Klub KO złoży zawiadomienia do CBA oraz NIK w tej sprawie. Ustalimy też dokładną liczbę takich inwestycji oraz to, w czyim interesie zaprojektowano te przepisy.

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...