Kontrola w Urzędzie Marszałkowskim

Astronomicznie wysoka opłata środowiskowa winduje opłaty za śmieci. Razem z posłem Tomaszem Trelą jako byli wiceprezydenci sprawdzamy, na co Urząd Marszałkowski w Łodzi wydaje te pieniądze. O rezultatach będę informował.

Podczas zapowiedzianej wcześniej wizyty okazuje się, że Marszałek nie ma czasu, oddelegowany dyrektor pojęcia, o co chodzi, a media wyprasza się kopniakiem z tego urzędu. A my i tak ustalimy na co idzie ten bajoński haracz.

(update - 7 grudnia)

Druga próba kontroli poselskiej dot. dystrybucji środków z opłaty środowiskowej w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim. Atmosfera ciut lepsza, ale odpowiedzi na większość pytań moich i posła Tomasza Treli ciągle brak. 

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...