Sejm RP. Moje pierwsze wystąpienie

Moje pierwsze sejmowe wystąpienie - oczywiście o Łodzi.

Czy miasto w samym sercu Polski z największą w kraju strefą wielkomiejską o ogromnej wartości kulturowej doczeka się w końcu od rządu finansowego wsparcia na jej rewitalizację? Czy rząd zamiast mydlić Polakom oczy kolejnym papierowym programem mieszkaniowym weźmie się wreszcie do prawdziwej roboty i zacznie budować coś więcej niż piar partii rządzącej?

Program Mieszkanie Plus zanotował wynik minus 99 tysięcy (!) - zaledwie niecałe tysiąc mieszkań powstało z deklarowanych przez premiera stu tysięcy, z tego w Łodzi spektakularne ani jedno. W samych podatkach zabraliście nam z budżetu na 2020 rok 140 milionów. To koszt remontu kilku kamienic. Tymczasem łodzianie chcą mieć dach nad głową - taki, który im się na nią nie wali.

Premier apeluje o współpracę ponad podziałami. Apeluję o to samo do pana premiera. Prezydent Hanna Zdanowska realizuje największy w Polsce program miejskiej rewitalizacji świetnie oceniany przez ekspertów. Trudno o lepsze pole do współpracy dla rządu deklarującego, że chce budować mieszkania. I normalność.

#specustawadlaŁodzi

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...