Sto lat dla pana Mariana

Pan Marian ma 100 lat. W młodości słynął z siły, ponoć uniósł kiedyś tył moskwicza, którego koła zakopały się w błocie.

Nadal mieszka i radzi sobie sam, choć nie byłoby to możliwe bez codziennej pomocy kochających córek. Ale nie wszyscy mają tyle szczęścia - Seniorzy to zróżnicowana grupa. Oprócz tych aktywnych lub otoczonych troską rodziny, są wśród nich także osoby samotne, które potrzebują opieki i wsparcia, bywa że nawet w drobnych sprawach, jak zakupy czy naprawy. Z myślą o nich czekam na Państwa opinie: czy Łódź powinna wdrożyć program bezpłatnej pomocy dla łódzkich seniorów oraz jakie usługi program powinien obejmować (drobne naprawy, pielęgnacja paznokci u stóp, bezpłatny dojazd, mycie okien etc.). Zachęcam do przekazywania opinii do najbliższego Centrum Aktywnego Seniora.

A panu Marianowi zaś życzę jeszcze wielu, wielu lat życia w zdrowiu, pogodzie ducha i miłości rodziny.

O mnie

Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Illinois State University. Od 12 lat jestem samorządowcem z pasji, zawodu i przekonania. W latach 2006-2010 byłem radnym Rady Miejskiej i jej wiceprzewodniczącym, od 2010 roku jestem wiceprezydentem Łodzi.

Czytaj więcej...

Dla Łodzi

Jestem autorem jednej z najgłośniejszych inicjatyw ekologicznych w Polsce dot. wprowadzenia zakazu bezpłatnej dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Byłem projektodawcą wielu innych uchwał m.in. w sprawie zasad sprzedaży na rzecz najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, Strategii Ulicy Piotrkowskiej, Regulaminu Konsultacji Społecznych. 

Czytaj więcej...